
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Threshold Voltage | 405 mV |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 0.5 % |
| Output Type | Open Drain |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 180 ms |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 8906
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43776
Ext.Price$0.43776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43776 | $0.43776 |
